Vinter OL 4 Afd Opdateret Resultater

Resultater  for  vinter  ol  4 afd        de 3 bedste løb af de 5 Vinter-OL'er kommer til  at  gælde tælle i den samlede stilling.

Resultater  for  4 afd http://liveresultat.orientering.se/followfull.php?comp=13307&lang=sv

 
Winsplit 
 
 

 

Resultat baseret på maximalt antal tællende afdelinger

Stilling i Vinter OL 2018 efter 4 afdelinger, 3 bedste af 5 løb

3 LET
  Navn Klub Sum (30.12.2017) (13.01.2018) (27.01.2018) (10.02.2018)
Tid Point Tid Point Tid Point Tid Point
1 Jeanette Foley Ballerup OK 203      00:35:58 (3)  85  01:25:16 (2)  65  01:09:59 (4)  53 
2 Thomas Collin Anden/Ingenklub 200  00:42:57 (1)  100          00:22:38 (1)  100 
2 Mette Riegels Ballerup OK 200      00:20:22 (1)  100  00:50:33 (1)  100     
4 Annette Petersen Ballerup OK 109  01:17:58 (6)  65      01:46:59 (3)  44     
5 Ida Svane Strange Anden/Ingenklub 99  00:43:02 (2)  99             
6 Tore Emil Maarup Allerød OK 94  00:48:11 (3)  94             
7 Alma Olivia Hørring Riegels Ballerup OK 91  00:51:01 (4)  91             
7 Karsten Hørring Riegels Ballerup OK 91  00:51:02 (5)  91             
9 Rune Cederberg Ballerup OK 88      00:32:58 (2)  88         
10 Nikoline Rørbech Anden/Ingenklub 57              01:05:40 (2)  57 
11 Dagmar Marager Allerød OK 53              01:09:56 (3)  53 
3 Let
  Navn Klub Sum (30.12.2017) (13.01.2018) (27.01.2018) (10.02.2018)
Tid Point Tid Point Tid Point Tid Point
4 SV
  Navn Klub Sum (30.12.2017) (13.01.2018) (27.01.2018) (10.02.2018)
Tid Point Tid Point Tid Point Tid Point
1 Bruno Stub Anden/Ingenklub 299  00:32:16 (1)  100  00:22:26 (2)  99  00:32:30 (1)  100     
2 Diana Cederberg Ballerup OK 294  00:35:09 (2)  97  00:21:19 (1)  100      00:33:36 (2)  97 
3 Jacob Sucksdorff OK 73 285  00:41:15 (7)  91  00:23:12 (3)  98  00:41:12 (2)  91  00:34:13 (3)  96 
4 Jan Kristoffersen Ballerup OK 271  00:49:15 (18)  83  00:33:39 (14)  88  00:41:39 (4)  91  00:38:41 (6)  92 
5 Niels Aabye Ballerup OK 260  00:47:57 (17)  85  00:30:37 (7)  91      00:46:37 (11)  84 
6 Ellen Kühn Jensen Ballerup OK 256  00:50:51 (19)  82  00:32:40 (11)  89  00:52:39 (13)  80  00:45:42 (9)  85 
7 Karin Lomholt Finnemann Farum OK 254  00:54:52 (22)  78  00:32:34 (10)  89      00:43:08 (8)  87 
8 Gitte Grauert Ballerup OK 251  00:53:16 (20)  79  00:33:11 (13)  88  00:48:09 (8)  84     
9 Svend Erik Jensen Ballerup OK 245      00:36:50 (17)  85  00:56:32 (15)  76  00:46:27 (10)  84 
10 Janni Helweg Ballerup OK 242      00:39:01 (19)  82  00:51:06 (11)  81  00:51:28 (13)  79 
11 Annelise Hansen Anden/Ingenklub 228  01:05:05 (29)  67  00:37:45 (18)  84  00:55:53 (14)  77     
12 Gunnar Lorenzen Allerød OK 219      00:40:49 (20)  81  01:10:13 (20)  62  00:54:57 (16)  76 
13 Karen Nielsen Ballerup OK 209      00:47:38 (24)  74  01:07:22 (19)  65  01:00:30 (19)  70 
14 Finn Hultengren Ballerup OK 194  01:10:04 (31)  62  00:49:17 (26)  72      01:10:02 (21)  60 
15 John Hørlyk Farum OK 188  00:44:08 (11)  88          00:30:05 (1)  100 
15 Flemming Vejen Ballerup OK 188      00:24:16 (4)  97  00:41:25 (3)  91     
17 Lise Jonasen Allerød OK 186  00:38:26 (5)  94          00:38:23 (5)  92 
18 Per Christoffersen Ballerup OK 182  00:43:32 (10)  89  00:28:21 (5)  93         
19 Ronald Clausen Anden/Ingenklub 177  00:45:09 (12)  87  00:31:46 (9)  90         
20 Maria Iben Sell-Petersen Allerød OK 174  00:47:43 (16)  85      00:43:27 (5)  89     
21 Peter Kaster Ballerup OK 173  01:20:20 (34)  52  00:46:53 (23)  75  01:41:39 (25)  31  01:24:33 (23)  46 
22 Cecilie Spendrup Petersen Ballerup OK 172  00:46:57 (13)  86      00:46:28 (6)  86     
23 Jan Steen Jensen Ballerup OK 171  00:47:20 (15)  85      00:46:28 (6)  86     
24 Birger Andersen Ballerup OK 163      00:32:54 (12)  89  00:58:20 (16)  74     
25 Johanne Lind Ballerup OK 154          00:52:32 (12)  80  00:56:46 (18)  74 
26 Mette Hørlyk Friis Farum OK 153  00:55:18 (23)  77          00:54:10 (14)  76 
27 Kristen Bonnen Ballerup OK 152  00:56:16 (25)  76          00:54:39 (15)  76 
28 Govert Heede Ballerup OK 147  00:59:57 (26)  73          00:56:18 (17)  74 
29 Hanne Frost Ballerup OK 145  01:15:33 (32)  57      01:29:35 (23)  43  01:25:33 (24)  45 
29 Mette Hvene Rasmussen Ballerup OK 145  01:25:17 (35)  47      01:27:21 (21)  45  01:17:08 (22)  53 
31 Liselotte Andersen Ballerup OK 140  01:05:36 (30)  67  00:48:27 (25)  73         
32 Gunnar Tamberg Ballerup OK 139  01:02:40 (27)  70  00:52:18 (28)  69         
32 Bent Mortensen OK73 139  01:03:37 (28)  69  00:51:54 (27)  70         
34 Annette Bonde Ballerup OK 95  00:37:14 (3)  95             
35 Karoline Saxtorph Schulz Ballerup OK 94  00:38:17 (4)  94             
35 Naja Dan Møller Allerød OK 94  00:38:31 (6)  94             
35 Kersti Kärmer Anden/Ingenklub 94              00:36:29 (4)  94 
38 Michael Hjorth Ballerup OK 91  00:41:42 (8)  91             
38 Anne Hultengren Ballerup OK 91  02:17:36 (36)  01:03:30 (30)  58      01:37:14 (27)  33 
40 Laura Saxtorph Schulz Ballerup OK 90  00:42:44 (9)  90             
41 Hanne N Waltenburg Kildeholm OK 89              00:41:52 (7)  89 
42 Karl Aage Hald Anden/Ingenklub 88      00:33:41 (15)  88         
43 Bodil Mortensen Ballerup OK 87          01:29:35 (23)  43  01:26:44 (25)  44 
44 Gunnar Jørgenen OK73 86  00:46:57 (13)  86             
45 Lisbeth Jensen Ballerup OK 85      00:36:23 (16)  85         
46 Birgitte Eschen Skytthe Farum OK 84          00:48:59 (9)  84     
47 Charlotte Grauert Ballerup OK 82          00:50:52 (10)  82     
48 Finn Skov Ballerup OK 80              00:50:46 (12)  80 
49 Marek Mir-Mackiewen Kolding OK 78  00:54:27 (21)  78             
49 Lise Kolte Anden/Ingenklub 78      00:43:27 (21)  78         
51 Kristina Nordenhof Larsen Kildeholm OK 77  00:55:45 (24)  77             
52 Birte Langkilde Ballerup OK 76      00:45:10 (22)  76         
53 Lars Bech Jensen Ballerup OK 72          01:00:57 (17)  72     
54 Susan Houmark Stub PI-København 71          01:01:59 (18)  71     
55 Anne Skov Nielsen Anden/Ingenklub 64              01:06:18 (20)  64 
56 Susan Tamberg Ballerup OK 61      01:00:27 (29)  61         
57 Kirsten Truelsen Ballerup OK 54  01:18:44 (33)  54             
58 Lena Hamborg Anden/Ingenklub 44          01:28:03 (22)  44     
59 Marianne Gundel Ballerup OK 35              01:35:42 (26)  35 
60 Annette Petersen Ballerup OK 32              01:38:22 (28)  32 
61 Jesper Wilken Ballerup OK     00:30:40 (8)           
5 MS
  Navn Klub Sum (30.12.2017) (13.01.2018) (27.01.2018) (10.02.2018)
Tid Point Tid Point Tid Point Tid Point
1 Signe Vejgaard Andersen Ballerup OK 272  01:10:35 (6)  72  00:29:56 (1)  100  01:01:14 (4)  86  00:50:35 (5)  86 
2 Johannes Marager Allerød OK 200  00:42:49 (1)  100          00:36:00 (1)  100 
3 Vilhelm Hørring Riegels Ballerup OK 193  01:28:35 (9)  54  00:42:06 (4)  87  01:35:42 (9)  52     
4 Signe Hanghøj Ballerup OK 192          00:47:18 (1)  100  00:44:42 (2)  92 
5 Lea Eschen Skytthe Farum OK 185      00:34:50 (3)  95  00:57:06 (3)  90     
6 Hannibal Sander Ballerup OK 177          00:55:35 (2)  92  00:51:54 (6)  85 
7 Inge Krogh Kristoffersen Ballerup OK 176  01:30:04 (10)  52  00:56:12 (5)  73  01:39:11 (10)  48  01:25:30 (9)  51 
8 Henrik Waltenburg Kildeholm OK 143      00:57:32 (6)  72      01:05:49 (8)  71 
9 Marianne Gundel Ballerup OK 134  01:17:19 (8)  65      01:18:48 (8)  69     
10 Kasper Eschen Skytthe Farum OK 103      00:58:38 (7)  71  01:55:11 (12)  32     
11 Annette Bonde Ballerup OK 99      00:30:06 (2)  99         
12 Bjarke Sucksdorff Allerød OK 96  00:46:14 (2)  96             
13 Michael Hjorth Ballerup OK 92              00:44:50 (3)  92 
14 Frida Kärmer Grooss Allerød OK 87              00:49:19 (4)  87 
15 Sofie Fakir Olsen Ballerup OK 84          01:03:47 (5)  84     
16 Mads Christian Maarup Allerød OK 80  01:02:20 (3)  80             
17 Trine Hershøj Ballerup OK 79  01:03:03 (4)  79             
18 Torben Dahl Ballerup OK 78              00:58:26 (7)  78 
19 Per Lybek Schaltz Ballerup OK 73  01:09:16 (5)  73             
20 Marlene Marager Allerød OK 72          01:15:07 (6)  72     
21 Tina Wexøe Ertbjerg Ballerup OK 71          01:16:23 (7)  71     
22 Michelle Bindslev Andersen Ballerup OK 70  01:12:33 (7)  70             
23 Lone Andresen De Hårdes Klub 54      01:15:53 (8)  54         
24 Albert Cornwall Anden/Ingenklub 36          01:51:26 (11)  36     
6 SV
  Navn Klub Sum (30.12.2017) (13.01.2018) (27.01.2018) (10.02.2018)
Tid Point Tid Point Tid Point Tid Point
1 Anders Vejgaard Ballerup OK 300  00:44:04 (5)  96  00:23:11 (1)  100  00:40:05 (1)  100  00:42:16 (1)  100 
2 Claus Cederberg Ballerup OK 294  00:44:14 (6)  96  00:23:23 (3)  100      00:44:45 (2)  98 
3 Carsten Gemmer Hanghøj Ballerup OK 293      00:26:22 (4)  97  00:40:22 (2)  100  00:46:36 (4)  96 
4 Lasse August Helweg Allerød OK 286  00:44:29 (7)  96  00:23:14 (2)  100      00:52:32 (10)  90 
5 Jørgen Skaarup Ballerup OK 285  00:50:13 (11)  90  00:28:08 (6)  95  00:43:26 (4)  97  00:49:18 (7)  93 
6 Valdemar Marager Allerød OK 275  00:52:39 (13)  88  00:30:38 (8)  93  00:49:17 (7)  91  00:51:51 (9)  91 
7 Jacob Spange Mortensen PI-København 265  00:53:06 (16)  87      00:51:01 (8)  89  00:53:59 (12)  89 
8 Birgitte Birck Frederiksen Allerød OK 252  01:04:49 (27)  76  00:29:30 (6)  92  00:56:50 (12)  84     
9 Jimmy Hoen Ballerup OK 248  01:04:28 (26)  76  00:35:03 (10)  88  00:56:23 (11)  84  01:11:51 (17)  71 
10 Peter Nørgaard Ballerup OK 238      00:36:46 (12)  87  01:00:41 (13)  80  01:11:53 (18)  71 
11 Lars Hanghøj Ballerup OK 191      00:27:02 (5)  96  00:45:51 (5)  95     
12 Malte Skov Jepsen Ballerup OK 190          00:46:23 (6)  94  00:46:57 (5)  96 
13 Ronnie Hjorth Ballerup OK 182  00:53:00 (14)  87          00:47:18 (6)  95 
14 Ole Meldgaard Ballerup OK 179  00:54:36 (19)  86  00:30:45 (9)  93         
15 Henrik Visborg Thune Kildeholm OK 175      00:35:43 (11)  88      00:55:39 (13)  87 
16 Michael Nygaard Møller Ballerup OK 174  00:53:37 (17)  87      00:53:07 (10)  87     
17 Martin Hjorth Ballerup OK 173  00:53:02 (15)  87          00:56:56 (14)  86 
18 Morten Ploug Ballerup OK 166          00:51:55 (9)  89  01:05:33 (16)  77 
19 Lasse Lybek Jensen Ballerup OK 154  01:09:23 (30)  71  00:40:30 (13)  83         
20 Dorthe Munktved Allerød OK 144  01:03:39 (24)  77      01:13:03 (18)  67     
21 Peter Hilbert Allerød OK 134  01:20:33 (34)  60  00:49:29 (15)  74         
22 Jesper Wilken Ballerup OK 130          01:14:35 (19)  66  01:18:47 (19)  64 
23 Jesper David Jensen Anden/Ingenklub 100  00:40:27 (1)  100             
24 Kasper Ingerslev Ballerup OK 99  00:41:53 (2)  99             
25 Theis Munktved Allerød OK 98  00:42:07 (3)  98             
25 Frederik Grue-Sørensen Anden/Ingenklub 98          00:42:42 (3)  98     
27 Oscar David Broman Allerød OK 97  00:43:42 (4)  97             
27 Emil Olander Allerød OK 97              00:45:21 (3)  97 
29 Henrik Albahn Anden/Ingenklub 95      00:28:50 (7)  95         
30 Anders Marager Allerød OK 94  00:46:16 (8)  94             
30 Mette Stub Anden/Ingenklub 94  00:46:18 (9)  94             
32 Lars Munktved Allerød OK 93  00:47:40 (10)  93             
33 Finn Lindstrøm Lyngby OK 92              00:50:15 (8)  92 
34 Hedda Kärmer Grooss Allerød OK 90              00:52:44 (11)  90 
35 Kim Clausen Anden/Ingenklub 89  00:51:37 (12)  89             
36 Flemming Mæng Ballerup OK 87  00:53:43 (18)  87             
37 Ole Lind Ballerup OK 85  00:55:41 (20)  85             
38 Lars Caspersen Ballerup OK 84  00:56:14 (21)  84             
39 Bent Johansen OK73 83              00:59:38 (15)  83 
40 Birgitte Eschen Skytthe Farum OK 82      00:41:22 (14)  82         
41 Benjamin Trudsøe Trock Anden/Ingenklub 81  00:59:04 (22)  81             
42 Jens Korsholm Farum OK 79          01:01:20 (14)  79     
43 Gregers Jørgensen Ballerup OK 78  01:02:16 (23)  78             
44 Tore Jørgensen Kildeholm OK 77  01:03:41 (25)  77             
45 Maria Krog Schulz Ballerup OK 75  01:05:01 (28)  75             
45 Niels Aabye Ballerup OK 75          01:05:43 (15)  75     
47 Jytte Olander Rasmussen Allerød OK 73          01:07:08 (16)  73     
48 Anne Maarup Allerød OK 72  01:08:01 (29)  72             
49 Petra Eklund Anden/Ingenklub 71          01:09:32 (17)  71     
50 Kai Beck-Andersen Farum OK 70  01:10:10 (31)  70             
51 Henrik Petersen Ballerup OK 66  01:14:36 (32)  66             
52 Birger Andersen Ballerup OK 63  01:17:47 (33)  63             
Virusfri. www.avg.com

Indbydelse til Vinter-OL 2017-18

Så er det snart ved at være tid til Ballerup Orienteringsklubs traditionelle Vinter-OL (Orienterings Løb).

 Der vil være løb på følgende datoer:  lørdagene 30/12, 13/1, 27/1, 10/2 og 24/2  med fri start mellem kl 12:00 og 12:45.

 

De 3 første løb Samt det sidste starter og slutter ved Ballerup orienteringsklubs klubhus Egedal, Egebjeghuse 27, 2750 Ballerup. Der er kun parkering på Skovvej og på marken vest for klubhuset - se Link til Google Maps.

 Det 4. løb vil foregå i Vestskoven, så start- og slutsted for dette løb vil blive meldt ud på et senere tidspunkt. Denne dag vil der være lidt til ganen, men hvis I skal have noget at drikke, opfordres I til at medbringe kold såvel som varm drikkelse selv.

 

Der vil være følgende baner:  6 km svær, 4 km svær, 5 km mellemsvær og 3,5 km let. Dog vil banerne til d. 13/1 være lidt kortere(svær kort 2,9 km, Lang svær 3,8 km, mellemsvær 3,5 km og let 1,9 km(her kan de helt små også deltage)), da der skal løbes sprint.

 

På alle løbsdage vil der mellem kl 11:30 og kl 12:00 være begynder-intruktion til orienteringsløb. Ligeledes vil der være SI-kontrol, så husk din brik eller lån af klubben.

Efter løbet, bortset fra løbet d. 10/2, er det muligt at klæde om, bade og spise medbragte madpakker i klubhuset, og derudover giver klubben lidt mundgodt og noget varmt at drikke. 

Postindsamlingen starter senest kl 14:15, hvor du senest skal være tilbage i klubhuset/slutstedet.

Husk at melde dig i klubhuset/slutstedet, når du er kommet tilbage fra din tur, så vi ikke går forgæves i skoven for at lede efter dig.

 

Det er gratis for alle medlemmer af Ballerup orienteringsklub, for børn og unge under 21 år samt for alle nye løbere (børn, unge og voksne), som ønsker at prøve at løbe orienteringsløb, så tag gerne en gæst eller din nabo med. Det er tilladt at løbe i grupper.

For alle øvrige over 20 år koster det 25 kr. at deltage i et træningsløb.

 

Til den sidste Vinter-OL d. 24/2 vil der være en lille præmie til alle løbere under 16 år, som har gennemført mindst  4 af de 5 løb. Ligeledes vil der være en gennemgående konkurrence for de løbere, der har deltaget i 3 ud af de 5 løb, således at der for hver bane vil blive fundet hhv. den dame og herre, som har opnået flest points i vedkommendes 3 bedste løb

 

Du bedes tilmelde dig via nedenstående formular hurtigst muligt og før kl. 19:00 torsdagen før hvert løb.

Tilmelder du dig på dagen, kan du risikere, at nogle baner er udsolgt. For at lette tilmelding på dagen bedes du sørge for, at du i O-service under menuen ’Løbere’, og herunder ’Ret løber’ har sat hak i feltet ’Data’, således at dit briknr, navn m.m. automatisk kan hentes ved tilmelding til åbne baner.

 

Tilmelding til at hjælpe med selve arrangementet kan også fortages på tilmeldings-formularen, og vil i høj grad blive taget imod med glæde, da der til sådanne 5 trænings-arrangementer er behov for mange hjælpere.

Tilmeld dig her

Se listen over tilmeldte her

Kontakt Helle på schorlemmerfrederiksen@gmail.com  hvis du har spørgsmål eller vil hjælpe med afviklingen af træningsløbene

NB! Bemærk at vi forbeholder os ret til at aflyse løb i tilfælde af dårligt vejr (=for meget sne). I sådanne tilfælde vil vi lægge en nyhed på hjemmesiden så tidligt som muligt.

vinterlb

Du har fået mail med spørgeskema vedr. tirsdagstræningen

Hej BOK-medlem

 
I Ballerup orienteringsklub har vi igennem mange år haft fast tirsdags-træning med start fra Egedal kl 18:00. Det kunne være rigtig dejligt, om endnu flere deltog, så i den forbindelse er en ændret struktur samt ændret starttidspunkt for tirsdags-træningen under overvejelse. 
 
For at få input til disse overvejelser har bestyrelsen derfor lavet denne spørgeskema-undersøgelse, som du kan besvare via et link i en tilsendt mail, og den har til formål at finde ud af, hvorfor så mange medlemmer ikke deltager i tirsdags-træningen samt hvilket starttidspunkt, der passer folk bedst.
 
Besvarelse af spørgeskemaet er anonym, og du bedes besvare inden 1. marts, hvor undersøgelsen vil blive lukket for modtagelse af flere besvarelser.

 

Med venlig hilsen og tak for din besvarelse

Bestyrelsen i Ballerup orienteringklub

Tirsdagstræning

Hver tirsdag er der træning fra klubhuset kl. 18. Temaet varierer fra gang til gang mellem intervaller, terrænløb, løb på stier og træning med kort i hånden. I vinterhalvåret er det nødvendigt med en pandelampe, som kan lånes af klubben.

 

 

 

18738842 1923157747898754 4334343429765139542 o

 

Vinter Ol 3 afd Samlet resultat

Resultat baseret på maximalt antal tællende afdelinger

Stilling i Vinter OL 2018 efter 3 afdelinger

3 LET
  Navn Klub Sum (29.01.2018) (29.01.2018) (29.01.2018)
Point Tid Point Tid Point Tid
1 Mette Riegels Ballerup OK 200  100  00:50:33 (1)  100  00:20:22 (1)     
2 Jeanette Foley Ballerup OK 150  65  01:25:16 (2)  85  00:35:58 (3)     
3 Annette Petersen Ballerup OK 109  44  01:46:59 (3)      65  01:17:58 (6) 
4 Thomas Collin Anden/Ingenklub 100          100  00:42:57 (1) 
5 Ida Svane Strange Anden/Ingenklub 99          99  00:43:02 (2) 
6 Tore Emil Maarup Allerød OK 94          94  00:48:11 (3) 
7 Alma Olivia Hørring Riegels Ballerup OK 91          91  00:51:01 (4) 
7 Karsten Hørring Riegels Ballerup OK 91          91  00:51:02 (5) 
9 Rune Cederberg Ballerup OK 88      88  00:32:58 (2)     
3 Let
  Navn Klub Sum (29.01.2018) (29.01.2018) (29.01.2018)
Point Tid Point Tid Point Tid
4 SV
  Navn Klub Sum (29.01.2018) (29.01.2018) (29.01.2018)
Point Tid Point Tid Point Tid
1 Bruno Stub Anden/Ingenklub 299  100  00:32:30 (1)  99  00:22:26 (2)  100  00:32:16 (1) 
2 Ellen Kühn Jensen Ballerup OK 251  80  00:52:39 (13)  89  00:32:40 (11)  82  00:50:51 (19) 
2 Gitte Grauert Ballerup OK 251  84  00:48:09 (8)  88  00:33:11 (13)  79  00:53:16 (20) 
4 Annelise Hansen Anden/Ingenklub 228  77  00:55:53 (14)  84  00:37:45 (18)  67  01:05:05 (29) 
5 Diana Cederberg Ballerup OK 197      100  00:21:19 (1)  97  00:35:09 (2) 
6 Jacob Sucksdorff OK 73 189  91  00:41:12 (2)  98  00:23:12 (3)     
7 Flemming Vejen Ballerup OK 188  91  00:41:25 (3)  97  00:24:16 (4)     
8 Per Christoffersen Ballerup OK 182      93  00:28:21 (5)  89  00:43:32 (10) 
9 Jan Kristoffersen Ballerup OK 179  91  00:41:39 (4)  88  00:33:39 (14)     
10 Ronald Clausen Anden/Ingenklub 177      90  00:31:46 (9)  87  00:45:09 (12) 
11 Niels Aabye Ballerup OK 176      91  00:30:37 (7)  85  00:47:57 (17) 
12 Cecilie Spendrup Petersen Ballerup OK 172  86  00:46:28 (6)      86  00:46:57 (13) 
13 Jan Steen Jensen Ballerup OK 171  86  00:46:28 (6)      85  00:47:20 (15) 
14 Karin Lomholt Finnemann Farum OK 167      89  00:32:34 (10)  78  00:54:52 (22) 
15 Janni Helweg Ballerup OK 163  81  00:51:06 (11)  82  00:39:01 (19)     
15 Birger Andersen Ballerup OK 163  74  00:58:20 (16)  89  00:32:54 (12)     
17 Svend Erik Jensen Ballerup OK 161  76  00:56:32 (15)  85  00:36:50 (17)     
18 Peter Kaster Ballerup OK 158  31  01:41:39 (25)  75  00:46:53 (23)  52  01:20:20 (34) 
19 Gunnar Lorenzen Allerød OK 143  62  01:10:13 (20)  81  00:40:49 (20)     
20 Liselotte Andersen Ballerup OK 140      73  00:48:27 (25)  67  01:05:36 (30) 
21 Gunnar Tamberg Ballerup OK 139      69  00:52:18 (28)  70  01:02:40 (27) 
21 Bent Mortensen OK73 139      70  00:51:54 (27)  69  01:03:37 (28) 
21 Karen Nielsen Ballerup OK 139  65  01:07:22 (19)  74  00:47:38 (24)     
24 Finn Hultengren Ballerup OK 134      72  00:49:17 (26)  62  01:10:04 (31) 
25 Hanne Frost Ballerup OK 100  43  01:29:35 (23)      57  01:15:33 (32) 
26 Annette Bonde Ballerup OK 95          95  00:37:14 (3) 
27 Karoline Saxtorph Schulz Ballerup OK 94          94  00:38:17 (4) 
27 Lise Jonasen Allerød OK 94          94  00:38:26 (5) 
27 Naja Dan Møller Allerød OK 94          94  00:38:31 (6) 
30 Mette Hvene Rasmussen Ballerup OK 92  45  01:27:21 (21)      47  01:25:17 (35) 
30 Birgitte Birck Frederiksen Allerød OK 92      92  00:29:30 (6)     
32 Jacob Sucksdorff OK73 91          91  00:41:15 (7) 
32 Michael Hjorth Ballerup OK 91          91  00:41:42 (8) 
34 Laura Saxtorph Schulz Ballerup OK 90          90  00:42:44 (9) 
35 Maria Iben Sell-Petersen Allerød OK 89  89  00:43:27 (5)         
36 John Hørlyk Farum OK 88          88  00:44:08 (11) 
36 Karl Aage Hald Anden/Ingenklub 88      88  00:33:41 (15)     
38 Gunnar Jørgenen OK73 86          86  00:46:57 (13) 
39 Maira Iben Sell-Petersen Allerød OK 85          85  00:47:43 (16) 
39 Lisbeth Jensen Ballerup OK 85      85  00:36:23 (16)     
41 Birgitte Eschen Skytthe Farum OK 84  84  00:48:59 (9)         
42 Jan Kristofffersen Ballerup OK 83          83  00:49:15 (18) 
43 Charlotte Grauert Ballerup OK 82  82  00:50:52 (10)         
44 Johanne Lind Ballerup OK 80  80  00:52:32 (12)         
45 Marek Mir-Mackiewen Kolding OK 78          78  00:54:27 (21) 
45 Lise Kolte Anden/Ingenklub 78      78  00:43:27 (21)     
47 Mette Hørlyk Friis Farum OK 77          77  00:55:18 (23) 
47 Kristina Nordenhof Larsen Kildeholm OK 77          77  00:55:45 (24) 
49 Kristen Bonnen Ballerup OK 76          76  00:56:16 (25) 
49 Birte Langkilde Ballerup OK 76      76  00:45:10 (22)     
51 Govert Heede Ballerup OK 73          73  00:59:57 (26) 
52 Lars Bech Jensen Ballerup OK 72  72  01:00:57 (17)         
53 Susan Houmark Stub PI-København 71  71  01:01:59 (18)         
54 Susan Tamberg Ballerup OK 61      61  01:00:27 (29)     
55 Anne Hultengren Ballerup OK 58      58  01:03:30 (30)  02:17:36 (36) 
56 Kirsten Truelsen Ballerup OK 54          54  01:18:44 (33) 
57 Lena Hamborg Anden/Ingenklub 44  44  01:28:03 (22)         
58 Bodil Mortensen Ballerup OK 43  43  01:29:35 (23)         
59 Jesper Wilken Ballerup OK       00:30:40 (8)     
5 MS
  Navn Klub Sum (29.01.2018) (29.01.2018) (29.01.2018)
Point Tid Point Tid Point Tid
1 Signe Vejgaard Andersen Ballerup OK 258  86  01:01:14 (4)  100  00:29:56 (1)  72  01:10:35 (6) 
2 Vilhelm Hørring Riegels Ballerup OK 193  52  01:35:42 (9)  87  00:42:06 (4)  54  01:28:35 (9) 
3 Lea Eschen Skytthe Farum OK 185  90  00:57:06 (3)  95  00:34:50 (3)     
4 Inge Krogh Kristoffersen Ballerup OK 173  48  01:39:11 (10)  73  00:56:12 (5)  52  01:30:04 (10) 
5 Marianne Gundel Ballerup OK 134  69  01:18:48 (8)      65  01:17:19 (8) 
6 Kasper Eschen Skytthe Farum OK 103  32  01:55:11 (12)  71  00:58:38 (7)     
7 Johannes Marager Allerød OK 100          100  00:42:49 (1) 
7 Signe Hanghøj Ballerup OK 100  100  00:47:18 (1)         
9 Annette Bonde Ballerup OK 99      99  00:30:06 (2)     
10 Bjarke Sucksdorff Allerød OK 96          96  00:46:14 (2) 
11 Hannibal Sander Ballerup OK 92  92  00:55:35 (2)         
12 Sofie Fakir Olsen Ballerup OK 84  84  01:03:47 (5)         
13 Mads Christian Maarup Allerød OK 80          80  01:02:20 (3) 
14 Trine Hershøj Ballerup OK 79          79  01:03:03 (4) 
15 Per Lybek Schaltz Ballerup OK 73          73  01:09:16 (5) 
16 Henrik Waltenburg Kildeholm OK 72      72  00:57:32 (6)     
16 Marlene Marager Allerød OK 72  72  01:15:07 (6)         
18 Tina Wexøe Ertbjerg Ballerup OK 71  71  01:16:23 (7)         
19 Michelle Bindslev Andersen Ballerup OK 70          70  01:12:33 (7) 
20 Lone Andresen De Hårdes Klub 54      54  01:15:53 (8)     
21 Albert Cornwall Anden/Ingenklub 36  36  01:51:26 (11)         
6 SV
  Navn Klub Sum (29.01.2018) (29.01.2018) (29.01.2018)
Point Tid Point Tid Point Tid
1 Anders Vejgaard Ballerup OK 296  100  00:40:05 (1)  100  00:23:11 (1)  96  00:44:04 (5) 
2 Jørgen Skaarup Ballerup OK 282  97  00:43:26 (4)  95  00:28:08 (6)  90  00:50:13 (11) 
3 Valdemar Marager Allerød OK 272  91  00:49:17 (7)  93  00:30:38 (8)  88  00:52:39 (13) 
4 Jimmy Hoen Ballerup OK 248  84  00:56:23 (11)  88  00:35:03 (10)  76  01:04:28 (26) 
5 Claus Cederberg Ballerup OK 196      100  00:23:23 (3)  96  00:44:14 (6) 
6 Lars Hanghøj Ballerup OK 191  95  00:45:51 (5)  96  00:27:02 (5)     
7 Ole Meldgaard Ballerup OK 179      93  00:30:45 (9)  86  00:54:36 (19) 
8 Jacob Spange Mortensen PI-København 176  89  00:51:01 (8)      87  00:53:06 (16) 
9 Peter Nørgaard Ballerup OK 167  80  01:00:41 (13)  87  00:36:46 (12)     
10 Lasse Lybek Jensen Ballerup OK 154      83  00:40:30 (13)  71  01:09:23 (30) 
11 Dorthe Munktved Allerød OK 144  67  01:13:03 (18)      77  01:03:39 (24) 
12 Peter Hilbert Allerød OK 134      74  00:49:29 (15)  60  01:20:33 (34) 
13 Jesper David Jensen Anden/Ingenklub 100          100  00:40:27 (1) 
13 Lasse August Helweg Allerød OK 100      100  00:23:14 (2)     
13 Carsten Gemmer Ballerup OK 100  100  00:40:22 (2)         
16 Kasper Ingerslev Ballerup OK 99          99  00:41:53 (2) 
17 Theis Munktved Allerød OK 98          98  00:42:07 (3) 
17 Frederik Grue-Sørensen Anden/Ingenklub 98  98  00:42:42 (3)         
19 Oscar David Broman Allerød OK 97          97  00:43:42 (4) 
19 Carsten Gemmer Hanghøj Ballerup OK 97      97  00:26:22 (4)     
21 Lasse Helweg Ballerup OK 96          96  00:44:29 (7) 
22 Henrik Albahn Anden/Ingenklub 95      95  00:28:50 (7)     
23 Anders Marager Allerød OK 94          94  00:46:16 (8) 
23 Mette Stub Anden/Ingenklub 94          94  00:46:18 (9) 
23 Malte Skov Jepsen Ballerup OK 94  94  00:46:23 (6)         
26 Lars Munktved Allerød OK 93          93  00:47:40 (10) 
27 Kim Clausen Anden/Ingenklub 89          89  00:51:37 (12) 
27 Morten Ploug Ballerup OK 89  89  00:51:55 (9)         
29 Henrik Visborg Thune Kildeholm OK 88      88  00:35:43 (11)     
30 Ronnie Hjorth Ballerup OK 87          87  00:53:00 (14) 
30 Martin Hjorth Ballerup OK 87          87  00:53:02 (15) 
30 Michael Møller Ballerup OK 87          87  00:53:37 (17) 
30 Flemming Mæng Ballerup OK 87          87  00:53:43 (18) 
30 Michael Nygaard Møller Ballerup OK 87  87  00:53:07 (10)         
35 Ole Lind Ballerup OK 85          85  00:55:41 (20) 
36 Lars Caspersen Ballerup OK 84          84  00:56:14 (21) 
36 Birgitte Birck Frederiksen Allerød OK 84  84  00:56:50 (12)         
38 Birgitte Eschen Skytthe Farum OK 82      82  00:41:22 (14)     
39 Benjamin Trudsøe Trock Anden/Ingenklub 81          81  00:59:04 (22) 
40 Jens Korsholm Farum OK 79  79  01:01:20 (14)         
41 Gregers Jørgensen Ballerup OK 78          78  01:02:16 (23) 
42 Tore Jørgensen Kildeholm OK 77          77  01:03:41 (25) 
43 Birgitte Birck Allerød OK 76          76  01:04:49 (27) 
44 Maria Krog Schulz Ballerup OK 75          75  01:05:01 (28) 
44 Niels Aabye Ballerup OK 75  75  01:05:43 (15)         
46 Jytte Olander Rasmussen Allerød OK 73  73  01:07:08 (16)         
47 Anne Maarup Allerød OK 72          72  01:08:01 (29) 
48 Petra Eklund Anden/Ingenklub 71  71  01:09:32 (17)         
49 Kai Beck-Andersen Farum OK 70          70  01:10:10 (31) 
50 Henrik Petersen Ballerup OK 66          66  01:14:36 (32) 
50 Jesper Wilken Ballerup OK 66  66  01:14:35 (19)         
52 Birger Andersen Ballerup OK 63          63  01:17:47 (33) 

Klubhus

Egedal 

Egebjerghuse 27
2750 Ballerup 

 

Formand

Lars Hanghøj Petersen

 

Kasserer

Jørgen Skaarup

 

 

Webmaster

Flemming Mæng

 

 

Klubbens konto

Jyske Bank, Finansnetbanken, Reg. nr. 6610, Konto nr. 2608381