Vinter OL 2 afd Resultater

Her  er  resultaterne  efter  2  afdeling  

Resultater http://liveresultat.orientering.se/followfull.php?comp=13214&lang=sv
 

Stæktider  på Winsplit "http://obasen.orientering.se/winsplits/online/dk/show_event.asp?id=53214"

Samlet  resultater  efter  2  afdeling 

Fornavn Efternavn Klub Klasse PointSum Tællende TopPointSum TopTællende tid 1. afd (14.01.2018) point 1. afd (14.01.2018) tid 2. afd (14.01.2018) point 2. afd (14.01.2018)
Thomas Collin Anden/Ingenklub 3 LET 100 1 100 1 00:42:57 (1) 100    
Mette Riegels Ballerup OK 3 LET 100 2 100 2     00:20:22 (1) 100
Ida Svane Strange Anden/Ingenklub 3 LET 99 1 99 1 00:43:02 (2) 99    
Tore Emil Maarup Allerød OK 3 LET 94 1 94 1 00:48:11 (3) 94    
Alma Olivia Hørring Riegels Ballerup OK 3 LET 91 1 91 1 00:51:01 (4) 91    
Karsten Hørring Riegels Ballerup OK 3 LET 91 1 91 1 00:51:02 (5) 91    
Rune Cederberg Ballerup OK 3 LET 88 2 88 2     00:32:58 (2) 88
Jeanette Foley Ballerup OK 3 LET 85 2 85 2     00:35:58 (3) 85
Annette Petersen Ballerup OK 3 LET 65 1 65 1 01:17:58 (6) 65    
                       
                       
Signe Vejgaard Andersen Ballerup OK 5 MS 172 1 2 100 2 01:10:35 (6) 72 00:29:56 (1) 100
Vilhelm Hørring Riegels Ballerup OK 5 MS 141 1 2 87 2 01:28:35 (9) 54 00:42:06 (4) 87
Inge Krogh Kristoffersen Ballerup OK 5 MS 125 1 2 73 2 01:30:04 (10) 52 00:56:12 (5) 73
Johannes Marager Allerød OK 5 MS 100 1 100 1 00:42:49 (1) 100    
Annette Bonde Ballerup OK 5 MS 99 2 99 2     00:30:06 (2) 99
Bjarke Sucksdorff Allerød OK 5 MS 96 1 96 1 00:46:14 (2) 96    
Lea Eschen Skytthe Farum OK 5 MS 95 2 95 2     00:34:50 (3) 95
Mads Christian Maarup Allerød OK 5 MS 80 1 80 1 01:02:20 (3) 80    
Trine Hershøj Ballerup OK 5 MS 79 1 79 1 01:03:03 (4) 79    
Per Lybek Schaltz Ballerup OK 5 MS 73 1 73 1 01:09:16 (5) 73    
Henrik Waltenburg Kildeholm OK 5 MS 72 2 72 2     00:57:32 (6) 72
Kasper Eschen Skytthe Farum OK 5 MS 71 2 71 2     00:58:38 (7) 71
Michelle Bindslev Andersen Ballerup OK 5 MS 70 1 70 1 01:12:33 (7) 70    
Marianne Gundel Ballerup OK 5 MS 65 1 65 1 01:17:19 (8) 65    
Lone Andresen De Hårdes Klub 5 MS 54 2 54 2     01:15:53 (8) 54
                       
                       
Bruno Stub Anden/Ingenklub 4 SV 199 1 2 100 1 00:32:16 (1) 100 00:22:26 (2) 99
Diana Cederberg Ballerup OK 4 SV 197 1 2 100 2 00:35:09 (2) 97 00:21:19 (1) 100
Per Christoffersen Ballerup OK 4 SV 182 1 2 93 2 00:43:32 (10) 89 00:28:21 (5) 93
Ronald Clausen Anden/Ingenklub 4 SV 177 1 2 90 2 00:45:09 (12) 87 00:31:46 (9) 90
Niels Aabye Ballerup OK 4 SV 176 1 2 91 2 00:47:57 (17) 85 00:30:37 (7) 91
Ellen Kühn Jensen Ballerup OK 4 SV 171 1 2 89 2 00:50:51 (19) 82 00:32:40 (11) 89
Gitte Grauert Ballerup OK 4 SV 167 1 2 88 2 00:53:16 (20) 79 00:33:11 (13) 88
Karin Lomholt Finnemann Farum OK 4 SV 167 1 2 89 2 00:54:52 (22) 78 00:32:34 (10) 89
Annelise Hansen Anden/Ingenklub 4 SV 151 1 2 84 2 01:05:05 (29) 67 00:37:45 (18) 84
Liselotte Andersen Ballerup OK 4 SV 140 1 2 73 2 01:05:36 (30) 67 00:48:27 (25) 73
Gunnar Tamberg Ballerup OK 4 SV 139 1 2 70 1 01:02:40 (27) 70 00:52:18 (28) 69
Bent Mortensen OK73 4 SV 139 1 2 70 2 01:03:37 (28) 69 00:51:54 (27) 70
Finn Hultengren Ballerup OK 4 SV 134 1 2 72 2 01:10:04 (31) 62 00:49:17 (26) 72
Peter Kaster Ballerup OK 4 SV 127 1 2 75 2 01:20:20 (34) 52 00:46:53 (23) 75
Jacob Sucksdorff OK 73 4 SV 98 2 98 2     00:23:12 (3) 98
Flemming Vejen Ballerup OK 4 SV 97 2 97 2     00:24:16 (4) 97
Annette Bonde Ballerup OK 4 SV 95 1 95 1 00:37:14 (3) 95    
Karoline Saxtorph Schulz Ballerup OK 4 SV 94 1 94 1 00:38:17 (4) 94    
Lise Jonasen Allerød OK 4 SV 94 1 94 1 00:38:26 (5) 94    
Naja Dan Møller Allerød OK 4 SV 94 1 94 1 00:38:31 (6) 94    
Birgitte Birck Frederiksen Allerød OK 4 SV 92 2 92 2     00:29:30 (6) 92
Jacob Sucksdorff OK73 4 SV 91 1 91 1 00:41:15 (7) 91    
Michael Hjorth Ballerup OK 4 SV 91 1 91 1 00:41:42 (8) 91    
Laura Saxtorph Schulz Ballerup OK 4 SV 90 1 90 1 00:42:44 (9) 90    
Birger Andersen Ballerup OK 4 SV 89 2 89 2     00:32:54 (12) 89
John Hørlyk Farum OK 4 SV 88 1 88 1 00:44:08 (11) 88    
Jan Kristoffersen Ballerup OK 4 SV 88 2 88 2     00:33:39 (14) 88
Karl Aage Hald Anden/Ingenklub 4 SV 88 2 88 2     00:33:41 (15) 88
Cecilie Spendrup Petersen Ballerup OK 4 SV 86 1 86 1 00:46:57 (13) 86    
Gunnar Jørgenen OK73 4 SV 86 1 86 1 00:46:57 (13) 86    
Jan Steen Jensen Ballerup OK 4 SV 85 1 85 1 00:47:20 (15) 85    
Maira Iben Sell-Petersen Allerød OK 4 SV 85 1 85 1 00:47:43 (16) 85    
Lisbeth Jensen Ballerup OK 4 SV 85 2 85 2     00:36:23 (16) 85
Svend Erik Jensen Ballerup OK 4 SV 85 2 85 2     00:36:50 (17) 85
Jan Kristofffersen Ballerup OK 4 SV 83 1 83 1 00:49:15 (18) 83    
Janni Helweg Ballerup OK 4 SV 82 2 82 2     00:39:01 (19) 82
Gunnar Lorenzen Allerød OK 4 SV 81 2 81 2     00:40:49 (20) 81
Marek Mir-Mackiewen Kolding OK 4 SV 78 1 78 1 00:54:27 (21) 78    
Lise Kolte Anden/Ingenklub 4 SV 78 2 78 2     00:43:27 (21) 78
Mette Hørlyk Friis Farum OK 4 SV 77 1 77 1 00:55:18 (23) 77    
Kristina Nordenhof Larsen Kildeholm OK 4 SV 77 1 77 1 00:55:45 (24) 77    
Kristen Bonnen Ballerup OK 4 SV 76 1 76 1 00:56:16 (25) 76    
Birte Langkilde Ballerup OK 4 SV 76 2 76 2     00:45:10 (22) 76
Karen Nielsen Ballerup OK 4 SV 74 2 74 2     00:47:38 (24) 74
Govert Heede Ballerup OK 4 SV 73 1 73 1 00:59:57 (26) 73    
Susan Tamberg Ballerup OK 4 SV 61 2 61 2     01:00:27 (29) 61
Anne Hultengren Ballerup OK 4 SV 58 2 58 2 02:17:36 (36) 0 01:03:30 (30) 58
Hanne Frost Ballerup OK 4 SV 57 1 57 1 01:15:33 (32) 57    
Kirsten Truelsen Ballerup OK 4 SV 54 1 54 1 01:18:44 (33) 54    
Mette Hvene Rasmussen Ballerup OK 4 SV 47 1 47 1 01:25:17 (35) 47    
                       
                       
                       
Anders Vejgaard Ballerup OK 6 SV 196 1 2 100 2 00:44:04 (5) 96 00:23:11 (1) 100
Claus Cederberg Ballerup OK 6 SV 196 1 2 100 2 00:44:14 (6) 96 00:23:23 (3) 100
Jørgen Skaarup Ballerup OK 6 SV 185 1 2 95 2 00:50:13 (11) 90 00:28:08 (6) 95
Valdemar Marager Allerød OK 6 SV 181 1 2 93 2 00:52:39 (13) 88 00:30:38 (8) 93
Ole Meldgaard Ballerup OK 6 SV 179 1 2 93 2 00:54:36 (19) 86 00:30:45 (9) 93
Jimmy Hoen Ballerup OK 6 SV 164 1 2 88 2 01:04:28 (26) 76 00:35:03 (10) 88
Lasse Lybek Jensen Ballerup OK 6 SV 154 1 2 83 2 01:09:23 (30) 71 00:40:30 (13) 83
Peter Hilbert Allerød OK 6 SV 134 1 2 74 2 01:20:33 (34) 60 00:49:29 (15) 74
Jesper David Jensen Anden/Ingenklub 6 SV 100 1 100 1 00:40:27 (1) 100    
Lasse August Helweg Allerød OK 6 SV 100 2 100 2     00:23:14 (2) 100
Kasper Ingerslev Ballerup OK 6 SV 99 1 99 1 00:41:53 (2) 99    
Theis Munktved Allerød OK 6 SV 98 1 98 1 00:42:07 (3) 98    
Oscar David Broman Allerød OK 6 SV 97 1 97 1 00:43:42 (4) 97    
Carsten Gemmer Hanghøj Ballerup OK 6 SV 97 2 97 2     00:26:22 (4) 97
Lasse Helweg Ballerup OK 6 SV 96 1 96 1 00:44:29 (7) 96    
Lars Hanghøj Ballerup OK 6 SV 96 2 96 2     00:27:02 (5) 96
Henrik Albahn Anden/Ingenklub 6 SV 95 2 95 2     00:28:50 (7) 95
Anders Marager Allerød OK 6 SV 94 1 94 1 00:46:16 (8) 94    
Mette Stub Anden/Ingenklub 6 SV 94 1 94 1 00:46:18 (9) 94    
Lars Munktved Allerød OK 6 SV 93 1 93 1 00:47:40 (10) 93    
Kim Clausen uden klub 6 SV 89 1 89 1 00:51:37 (12) 89    
Henrik Visborg Thune Kildeholm OK 6 SV 88 2 88 2     00:35:43 (11) 88
Ronnie Hjorth Ballerup OK 6 SV 87 1 87 1 00:53:00 (14) 87    
Martin Hjorth Ballerup OK 6 SV 87 1 87 1 00:53:02 (15) 87    
Jacob Spange Mortensen Anden/Ingenklub 6 SV 87 1 87 1 00:53:06 (16) 87    
Michael Møller Ballerup OK 6 SV 87 1 87 1 00:53:37 (17) 87    
Flemming Mæng Ballerup OK 6 SV 87 1 87 1 00:53:43 (18) 87    
Peter Nørgaard Ballerup OK 6 SV 87 2 87 2     00:36:46 (12) 87
Ole Lind Ballerup OK 6 SV 85 1 85 1 00:55:41 (20) 85    
Lars Caspersen Ballerup OK 6 SV 84 1 84 1 00:56:14 (21) 84    
Birgitte Eschen Skytthe Farum OK 6 SV 82 2 82 2     00:41:22 (14) 82
Benjamin Trudsøe Trock Anden/Ingenklub 6 SV 81 1 81 1 00:59:04 (22) 81    
Gregers Jørgensen Ballerup OK 6 SV 78 1 78 1 01:02:16 (23) 78    
Dorthe Munktved Allerød OK 6 SV 77 1 77 1 01:03:39 (24) 77    
Tore Jørgensen Kildeholm OK 6 SV 77 1 77 1 01:03:41 (25) 77    
Birgitte Birck Allerød OK 6 SV 76 1 76 1 01:04:49 (27) 76    
Maria Krog Schulz Ballerup OK 6 SV 75 1 75 1 01:05:01 (28) 75    
Anne Maarup Allerød OK 6 SV 72 1 72 1 01:08:01 (29) 72    
Kai Beck-Andersen Farum OK 6 SV 70 1 70 1 01:10:10 (31) 70    
Henrik Petersen Ballerup OK 6 SV 66 1 66 1 01:14:36 (32) 66    
Birger Andersen Ballerup OK 6 SV 63 1 63 1 01:17:47 (33) 63    

 

Klubhus

Egedal 

Egebjerghuse 27
2750 Ballerup 

 

Formand

Lars Hanghøj Petersen

 

Kasserer

Jørgen Skaarup

 

 

Webmaster

Flemming Mæng

 

 

Klubbens konto

Jyske Bank, Finansnetbanken, Reg. nr. 6610, Konto nr. 2608381