Vinter Ol 3 afd Samlet resultat

Resultat baseret på maximalt antal tællende afdelinger

Stilling i Vinter OL 2018 efter 3 afdelinger

3 LET
  Navn Klub Sum (29.01.2018) (29.01.2018) (29.01.2018)
Point Tid Point Tid Point Tid
1 Mette Riegels Ballerup OK 200  100  00:50:33 (1)  100  00:20:22 (1)     
2 Jeanette Foley Ballerup OK 150  65  01:25:16 (2)  85  00:35:58 (3)     
3 Annette Petersen Ballerup OK 109  44  01:46:59 (3)      65  01:17:58 (6) 
4 Thomas Collin Anden/Ingenklub 100          100  00:42:57 (1) 
5 Ida Svane Strange Anden/Ingenklub 99          99  00:43:02 (2) 
6 Tore Emil Maarup Allerød OK 94          94  00:48:11 (3) 
7 Alma Olivia Hørring Riegels Ballerup OK 91          91  00:51:01 (4) 
7 Karsten Hørring Riegels Ballerup OK 91          91  00:51:02 (5) 
9 Rune Cederberg Ballerup OK 88      88  00:32:58 (2)     
3 Let
  Navn Klub Sum (29.01.2018) (29.01.2018) (29.01.2018)
Point Tid Point Tid Point Tid
4 SV
  Navn Klub Sum (29.01.2018) (29.01.2018) (29.01.2018)
Point Tid Point Tid Point Tid
1 Bruno Stub Anden/Ingenklub 299  100  00:32:30 (1)  99  00:22:26 (2)  100  00:32:16 (1) 
2 Ellen Kühn Jensen Ballerup OK 251  80  00:52:39 (13)  89  00:32:40 (11)  82  00:50:51 (19) 
2 Gitte Grauert Ballerup OK 251  84  00:48:09 (8)  88  00:33:11 (13)  79  00:53:16 (20) 
4 Annelise Hansen Anden/Ingenklub 228  77  00:55:53 (14)  84  00:37:45 (18)  67  01:05:05 (29) 
5 Diana Cederberg Ballerup OK 197      100  00:21:19 (1)  97  00:35:09 (2) 
6 Jacob Sucksdorff OK 73 189  91  00:41:12 (2)  98  00:23:12 (3)     
7 Flemming Vejen Ballerup OK 188  91  00:41:25 (3)  97  00:24:16 (4)     
8 Per Christoffersen Ballerup OK 182      93  00:28:21 (5)  89  00:43:32 (10) 
9 Jan Kristoffersen Ballerup OK 179  91  00:41:39 (4)  88  00:33:39 (14)     
10 Ronald Clausen Anden/Ingenklub 177      90  00:31:46 (9)  87  00:45:09 (12) 
11 Niels Aabye Ballerup OK 176      91  00:30:37 (7)  85  00:47:57 (17) 
12 Cecilie Spendrup Petersen Ballerup OK 172  86  00:46:28 (6)      86  00:46:57 (13) 
13 Jan Steen Jensen Ballerup OK 171  86  00:46:28 (6)      85  00:47:20 (15) 
14 Karin Lomholt Finnemann Farum OK 167      89  00:32:34 (10)  78  00:54:52 (22) 
15 Janni Helweg Ballerup OK 163  81  00:51:06 (11)  82  00:39:01 (19)     
15 Birger Andersen Ballerup OK 163  74  00:58:20 (16)  89  00:32:54 (12)     
17 Svend Erik Jensen Ballerup OK 161  76  00:56:32 (15)  85  00:36:50 (17)     
18 Peter Kaster Ballerup OK 158  31  01:41:39 (25)  75  00:46:53 (23)  52  01:20:20 (34) 
19 Gunnar Lorenzen Allerød OK 143  62  01:10:13 (20)  81  00:40:49 (20)     
20 Liselotte Andersen Ballerup OK 140      73  00:48:27 (25)  67  01:05:36 (30) 
21 Gunnar Tamberg Ballerup OK 139      69  00:52:18 (28)  70  01:02:40 (27) 
21 Bent Mortensen OK73 139      70  00:51:54 (27)  69  01:03:37 (28) 
21 Karen Nielsen Ballerup OK 139  65  01:07:22 (19)  74  00:47:38 (24)     
24 Finn Hultengren Ballerup OK 134      72  00:49:17 (26)  62  01:10:04 (31) 
25 Hanne Frost Ballerup OK 100  43  01:29:35 (23)      57  01:15:33 (32) 
26 Annette Bonde Ballerup OK 95          95  00:37:14 (3) 
27 Karoline Saxtorph Schulz Ballerup OK 94          94  00:38:17 (4) 
27 Lise Jonasen Allerød OK 94          94  00:38:26 (5) 
27 Naja Dan Møller Allerød OK 94          94  00:38:31 (6) 
30 Mette Hvene Rasmussen Ballerup OK 92  45  01:27:21 (21)      47  01:25:17 (35) 
30 Birgitte Birck Frederiksen Allerød OK 92      92  00:29:30 (6)     
32 Jacob Sucksdorff OK73 91          91  00:41:15 (7) 
32 Michael Hjorth Ballerup OK 91          91  00:41:42 (8) 
34 Laura Saxtorph Schulz Ballerup OK 90          90  00:42:44 (9) 
35 Maria Iben Sell-Petersen Allerød OK 89  89  00:43:27 (5)         
36 John Hørlyk Farum OK 88          88  00:44:08 (11) 
36 Karl Aage Hald Anden/Ingenklub 88      88  00:33:41 (15)     
38 Gunnar Jørgenen OK73 86          86  00:46:57 (13) 
39 Maira Iben Sell-Petersen Allerød OK 85          85  00:47:43 (16) 
39 Lisbeth Jensen Ballerup OK 85      85  00:36:23 (16)     
41 Birgitte Eschen Skytthe Farum OK 84  84  00:48:59 (9)         
42 Jan Kristofffersen Ballerup OK 83          83  00:49:15 (18) 
43 Charlotte Grauert Ballerup OK 82  82  00:50:52 (10)         
44 Johanne Lind Ballerup OK 80  80  00:52:32 (12)         
45 Marek Mir-Mackiewen Kolding OK 78          78  00:54:27 (21) 
45 Lise Kolte Anden/Ingenklub 78      78  00:43:27 (21)     
47 Mette Hørlyk Friis Farum OK 77          77  00:55:18 (23) 
47 Kristina Nordenhof Larsen Kildeholm OK 77          77  00:55:45 (24) 
49 Kristen Bonnen Ballerup OK 76          76  00:56:16 (25) 
49 Birte Langkilde Ballerup OK 76      76  00:45:10 (22)     
51 Govert Heede Ballerup OK 73          73  00:59:57 (26) 
52 Lars Bech Jensen Ballerup OK 72  72  01:00:57 (17)         
53 Susan Houmark Stub PI-København 71  71  01:01:59 (18)         
54 Susan Tamberg Ballerup OK 61      61  01:00:27 (29)     
55 Anne Hultengren Ballerup OK 58      58  01:03:30 (30)  02:17:36 (36) 
56 Kirsten Truelsen Ballerup OK 54          54  01:18:44 (33) 
57 Lena Hamborg Anden/Ingenklub 44  44  01:28:03 (22)         
58 Bodil Mortensen Ballerup OK 43  43  01:29:35 (23)         
59 Jesper Wilken Ballerup OK       00:30:40 (8)     
5 MS
  Navn Klub Sum (29.01.2018) (29.01.2018) (29.01.2018)
Point Tid Point Tid Point Tid
1 Signe Vejgaard Andersen Ballerup OK 258  86  01:01:14 (4)  100  00:29:56 (1)  72  01:10:35 (6) 
2 Vilhelm Hørring Riegels Ballerup OK 193  52  01:35:42 (9)  87  00:42:06 (4)  54  01:28:35 (9) 
3 Lea Eschen Skytthe Farum OK 185  90  00:57:06 (3)  95  00:34:50 (3)     
4 Inge Krogh Kristoffersen Ballerup OK 173  48  01:39:11 (10)  73  00:56:12 (5)  52  01:30:04 (10) 
5 Marianne Gundel Ballerup OK 134  69  01:18:48 (8)      65  01:17:19 (8) 
6 Kasper Eschen Skytthe Farum OK 103  32  01:55:11 (12)  71  00:58:38 (7)     
7 Johannes Marager Allerød OK 100          100  00:42:49 (1) 
7 Signe Hanghøj Ballerup OK 100  100  00:47:18 (1)         
9 Annette Bonde Ballerup OK 99      99  00:30:06 (2)     
10 Bjarke Sucksdorff Allerød OK 96          96  00:46:14 (2) 
11 Hannibal Sander Ballerup OK 92  92  00:55:35 (2)         
12 Sofie Fakir Olsen Ballerup OK 84  84  01:03:47 (5)         
13 Mads Christian Maarup Allerød OK 80          80  01:02:20 (3) 
14 Trine Hershøj Ballerup OK 79          79  01:03:03 (4) 
15 Per Lybek Schaltz Ballerup OK 73          73  01:09:16 (5) 
16 Henrik Waltenburg Kildeholm OK 72      72  00:57:32 (6)     
16 Marlene Marager Allerød OK 72  72  01:15:07 (6)         
18 Tina Wexøe Ertbjerg Ballerup OK 71  71  01:16:23 (7)         
19 Michelle Bindslev Andersen Ballerup OK 70          70  01:12:33 (7) 
20 Lone Andresen De Hårdes Klub 54      54  01:15:53 (8)     
21 Albert Cornwall Anden/Ingenklub 36  36  01:51:26 (11)         
6 SV
  Navn Klub Sum (29.01.2018) (29.01.2018) (29.01.2018)
Point Tid Point Tid Point Tid
1 Anders Vejgaard Ballerup OK 296  100  00:40:05 (1)  100  00:23:11 (1)  96  00:44:04 (5) 
2 Jørgen Skaarup Ballerup OK 282  97  00:43:26 (4)  95  00:28:08 (6)  90  00:50:13 (11) 
3 Valdemar Marager Allerød OK 272  91  00:49:17 (7)  93  00:30:38 (8)  88  00:52:39 (13) 
4 Jimmy Hoen Ballerup OK 248  84  00:56:23 (11)  88  00:35:03 (10)  76  01:04:28 (26) 
5 Claus Cederberg Ballerup OK 196      100  00:23:23 (3)  96  00:44:14 (6) 
6 Lars Hanghøj Ballerup OK 191  95  00:45:51 (5)  96  00:27:02 (5)     
7 Ole Meldgaard Ballerup OK 179      93  00:30:45 (9)  86  00:54:36 (19) 
8 Jacob Spange Mortensen PI-København 176  89  00:51:01 (8)      87  00:53:06 (16) 
9 Peter Nørgaard Ballerup OK 167  80  01:00:41 (13)  87  00:36:46 (12)     
10 Lasse Lybek Jensen Ballerup OK 154      83  00:40:30 (13)  71  01:09:23 (30) 
11 Dorthe Munktved Allerød OK 144  67  01:13:03 (18)      77  01:03:39 (24) 
12 Peter Hilbert Allerød OK 134      74  00:49:29 (15)  60  01:20:33 (34) 
13 Jesper David Jensen Anden/Ingenklub 100          100  00:40:27 (1) 
13 Lasse August Helweg Allerød OK 100      100  00:23:14 (2)     
13 Carsten Gemmer Ballerup OK 100  100  00:40:22 (2)         
16 Kasper Ingerslev Ballerup OK 99          99  00:41:53 (2) 
17 Theis Munktved Allerød OK 98          98  00:42:07 (3) 
17 Frederik Grue-Sørensen Anden/Ingenklub 98  98  00:42:42 (3)         
19 Oscar David Broman Allerød OK 97          97  00:43:42 (4) 
19 Carsten Gemmer Hanghøj Ballerup OK 97      97  00:26:22 (4)     
21 Lasse Helweg Ballerup OK 96          96  00:44:29 (7) 
22 Henrik Albahn Anden/Ingenklub 95      95  00:28:50 (7)     
23 Anders Marager Allerød OK 94          94  00:46:16 (8) 
23 Mette Stub Anden/Ingenklub 94          94  00:46:18 (9) 
23 Malte Skov Jepsen Ballerup OK 94  94  00:46:23 (6)         
26 Lars Munktved Allerød OK 93          93  00:47:40 (10) 
27 Kim Clausen Anden/Ingenklub 89          89  00:51:37 (12) 
27 Morten Ploug Ballerup OK 89  89  00:51:55 (9)         
29 Henrik Visborg Thune Kildeholm OK 88      88  00:35:43 (11)     
30 Ronnie Hjorth Ballerup OK 87          87  00:53:00 (14) 
30 Martin Hjorth Ballerup OK 87          87  00:53:02 (15) 
30 Michael Møller Ballerup OK 87          87  00:53:37 (17) 
30 Flemming Mæng Ballerup OK 87          87  00:53:43 (18) 
30 Michael Nygaard Møller Ballerup OK 87  87  00:53:07 (10)         
35 Ole Lind Ballerup OK 85          85  00:55:41 (20) 
36 Lars Caspersen Ballerup OK 84          84  00:56:14 (21) 
36 Birgitte Birck Frederiksen Allerød OK 84  84  00:56:50 (12)         
38 Birgitte Eschen Skytthe Farum OK 82      82  00:41:22 (14)     
39 Benjamin Trudsøe Trock Anden/Ingenklub 81          81  00:59:04 (22) 
40 Jens Korsholm Farum OK 79  79  01:01:20 (14)         
41 Gregers Jørgensen Ballerup OK 78          78  01:02:16 (23) 
42 Tore Jørgensen Kildeholm OK 77          77  01:03:41 (25) 
43 Birgitte Birck Allerød OK 76          76  01:04:49 (27) 
44 Maria Krog Schulz Ballerup OK 75          75  01:05:01 (28) 
44 Niels Aabye Ballerup OK 75  75  01:05:43 (15)         
46 Jytte Olander Rasmussen Allerød OK 73  73  01:07:08 (16)         
47 Anne Maarup Allerød OK 72          72  01:08:01 (29) 
48 Petra Eklund Anden/Ingenklub 71  71  01:09:32 (17)         
49 Kai Beck-Andersen Farum OK 70          70  01:10:10 (31) 
50 Henrik Petersen Ballerup OK 66          66  01:14:36 (32) 
50 Jesper Wilken Ballerup OK 66  66  01:14:35 (19)         
52 Birger Andersen Ballerup OK 63          63  01:17:47 (33) 

Klubhus

Egedal 

Egebjerghuse 27
2750 Ballerup 

 

Formand

Lars Hanghøj Petersen

 

Kasserer

Jørgen Skaarup

 

 

Webmaster

Flemming Mæng

 

 

Klubbens konto

Jyske Bank, Finansnetbanken, Reg. nr. 6610, Konto nr. 2608381